EH Enerji, Kocahacılı DGES’in yerini ve adını değiştirecek

MW100 – Ankara’nın Polatlı ilçesinde kurulması planlanan 200 MW’lık Kocahacılı DGES, Eskişehir’de kurulacak. Santralin adı da Yeşilköy DGES olacak. 

EH Enerji A.Ş., Ankara’nın Polatlı ilçesinde kurmayı planladığı 200 MW kurulu gücündeki Kocahacılı Depolamalı Güneş Enerji Santrali’nde yer değişikliğine gidecek. Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde kurulması planlanan santralin adı da Yeşilköy Güneş Enerji Santrali (GES) olacak. 

2 milyar 40 milyon TL değerindeki proje kapsamında yaklaşık 300 hektarlık alanda 200 MW kurulu gücünde Yeşilköy Güneş Enerji Santrali (GES) ve 200 MWh kapasiteli Elektrik Depolama Tesisi’nin (EDT) kurulup işletilmesi planlanıyor. 

Yeşilköy DGES’te yılda 400 milyon kWh elektrik üretilmesi öngörülüyor. Üretilen elektriğin bağlantı noktası ve gerilim seviyesi ise 400 kV İGA GES TM’ye bağlantı şeklinde olacak. 

spot_imgspot_img

Son Haberler

Power MBA dördüncü dönemi başladı

Sabancı Üniversitesi ile Enerjisa Üretim işbirliğiyle düzenlenen ve enerji sektörüne vizyoner yönetici yetiştirmeyi hedefleyen Power MBA’in 4. dönemi başladı.

Enda Enerji halka açılıyor

Enda Enerji Holding, 2030’da rüzgâr ve güneş yatırımlarıyla toplam 500 MW’lik kurulu güce ulaşmak için ihtiyaç duyacağı kaynağı toparlamak için halka açılıyor.

Aksa Doğalgaz’dan çocuklara çevre bilinci 

Aksa Doğalgaz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü “Doğamızda Var” diyerek Hatay ve Malatya’daki çalışanları ve çocuklarıyla kutladı. 

Turkcell’den güneşe 240 milyon dolar yatırım

Dünyadaki ilk 8 operatör arasında yer alan Turkcell, hayata geçirdiği uygulamalarla 2050’de net sıfır şirket olmayı hedefliyor. 

Consus’un ilk çeyrek karı 12 milyon lira

Consus Enerji, 2024 yılının ilk 3 aylık döneminde 12 milyon lira net kar elde ettiğini duyurdu.
spot_imgspot_img